rules PDF Print

Кодекс мережевої етики

————————————————

  1. Пам'ятайте про людину. Тобто про свою аудиторію. Важливо ставитися до людини на тому кінці Мережі по-людськи, як до Вашого реального співрозмовника, адже він такий і є. Не треба бачити у Ваших читачах лише показник відвідуваності.
  2. Під час спілкування в режимі онлайн дотримуйтесь тих самих правил поведінки, що й у реальному житті. Випливає із першого пункту. Адже, буває, люди відверто хамлять один одному у коментарях. Адже в реальному житті десять разів подумали б, перш ніж сказати те, за що й у морду дати можуть. А ще ось мене, наприклад, дещо дратує, коли праворуч-ліворуч «тикають» у блогах. Так зайдіть спочатку на сторінку Про автора - може, людині 70 років, а Ви його "на ти" називаєте. (А ось мене можна і на “ти”, я ще молода.
  3. Знайте, де мережного комп'ютерного простору Ви знаходитесь . Варто все ж таки прислухатися до правил, встановлених у певних мережевих спільнотах. Тому я, перш ніж залишати коментарі, спочатку читаю правила спільноти.
  4. Поважайте чужий час та пропускну здатність. Не варто викладати у своєму блозі десяток фотографій на пару мегабайт кожна. Якщо Ваші знімки хороші – їх оцінять і в меншому дозволі. А от якщо вони завантажуватимуться півгодини – поціновувачів стане значно менше.
  5. Будьте ввічливими в режимі онлайн. Від себе додам – і не лише в онлайні. Загалом див. пункт 2.
  6. Діліться спеціальними знаннями. Щось знаєте, в чомусь дока – не ховайте від громадськості. Адже куди Ви йдете за знаннями? Правильно! В інтернет! Зробіть свій блог не лише приємним, а й корисним – і люди це оцінять.
  7. Не виплескуйте емоцій . Ось цей пункт я не зовсім зрозуміла. Я люблю, коли автор пише емоційно. Інша річ, що, може, не у кожному блозі це доречно.
  8. Поважайте особисте життя інших людей. Найгірше, що може зустрічатися в блогах – це плітки, особливо про особисте життя людини. У багатьох країнах найнедоторканіше – особисте життя. І краще щось украсти у держави, ніж вторгнутися в особистий простір людини. У нас поки що – на жаль, навпаки.
  9. Не користуйтеся своїми можливостями в поганих цілях. Додам, що це доречно не лише в Мережі.
  10. Прощайте чужі помилки. Ой, як часто помилково люди рвуть всякі зв'язки один з одним: щось не так прокоментував, випадково поставив не те посилання, видалив коментар, забув вчасно поставити гостьовий пост або посилання у відповідь ... Ну що, Ви самі ніколи не помиляєтеся?